Mis on eripuhastustööd ja millal neid tellida?

Eripuhastustööd on spetsiifilised puhastustööd või -protseduurid, mida tehakse tavalise igapäevase puhastamisega võrreldes harvemini või ainult teatud erandlikel olukordadel. Need on tavaliselt intensiivsemad ja ulatuslikumad puhastustööd, mida teostavad spetsialiseerunud puhastusteenindajad. Regulaarsed eripuhastustööd pikendavad pinnakattematerjalide eluiga ja aitab säilitada Sinu kinnisvara väärtust.

Eripuhastustöid tasub tellida siis, kui on vaja teha põhjalikum ja spetsiifilisem puhastus, mida tavaline kodune koristus ei kata. Eripuhastustöid tellitakse sageli erinevates olukordades, näiteks pärast ehitus- või remonditöid, peale suuremaid sündmusi (näiteks peod, konverentsid), kui on vaja desinfitseerida ruume ja objekte ning kui on vaja puhastada keerulisi pindu ja raskesti ligipääsetavaid kohti.

Mõned konkreetsed näited eripuhastustest ja mida need hõlmavad:

 1. Ehitusjärgne puhastus: Pärast ehitus- või remonditöid on vajalik eemaldada ehitusjäägid, tolm ja muud mustused, mis on tekkinud tööde ajal. Eripuhastustööd hõlmavad põrandate pesemist, seinte puhastamist, akende pesemist jne.
 2. Sügavpuhastus: Kui on vaja teha põhjalikum puhastus üksikutes ruumides või terve hoone ulatuses. See võib hõlmata kõigi pindade (seinte, põrandate, lagede jne) ja esemete (mööbel, vaibad, kardinad jne) puhastamist.
 3. Desinfitseerimistööd: Eripuhastus võib olla vajalik ka siis, kui on vaja desinfitseerida ruume või objekte, näiteks pärast haiguste levikut, allergiate tekitajate hävitamiseks või bakterite ja viiruste leviku tõkestamiseks.

 

Koristustiim pakub eripuhastustöödena:

 1. Fassaadide ja katuste pesu
 2. Vihmaveerennide puhastus
 3. Tekstiili ja vaipkatete puhastus
 4. Lumelükkamine ja välitööd
 5. Tänavakivide puhastus
 6. Akende pesu
 7. Põranda pinnakatete süvapesu, hooldus ja kaitsetöötlus
 8. Ehitusjärgne koristus